Rólunk írták

• Székely hírmondó,
    2017. November 22.
    Címkék:

A Gyulafehérvári Caritas és a Roy Chowdhury-Mikes család szervezésében került sor november 16-án az első háromszéki Erzsébet-bálra. A jótékonysági esemény névválasztása nem volt véletlen, hiszen Árpád-házi Szent Erzsébet a szolgáló szeretet és a Caritas-szervezetek védőszentje.

Háromszék,
    2017. November 22.
    Címkék:

Mintegy tizennégyezer lej gyűlt össze az első zabolai Erzsébet-bálon, amelyet a Gyulafehérvári Caritas és a Roy Chowdhury–Mikes család szervezett múlt héten.

Maszol.ro,
    2017. November 20.

Többségében a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház újszülött-, valamint belgyógyászati osztályának ajánlották idén a negyedik alkalommal megszervezett jótékonysági Katalin-bál bevételét. A szombati rendezvény az adakozókedv szempontjából túlszárnyalta a korábbiakat.

Székelyhon.ro, Csíki hírlap,
    2017. November 20.
    A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházat, a Korai Nevelő- és Fejlesztő Központot és a Csíki Hegyimentő Egyesületet támogatják a hétvégén negyedik alkalommal megrendezett Katalin-napi jótékonysági bál bevételéből.
    2017. November 20.
    Milyen nehézségekkel küzd az a család, ahová idő előtt érkezik a kisbaba? Ledolgozhatók-e, és ha igen, miképpen a koraszülöttségből adódó hátrányok? Milyen fejlesztési lehetőségek vannak számukra Udvarhelyen? – kérdések, válaszok születtek a Gyulafehérvári Caritas Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontjának munkatársai által november 13–17. között a koraszülötteknek és családjaiknak szentelt héten Székelyudvarhelyen.
    2017. November 20.
    Gyergyószentmiklóson a koraszülöttek világnapján első alkalommal szervezett kétnapos programot a Gyulafehérvári Caritas. Kassay Noémivel, a Gyulafehérvári Caritas gyergyószentmiklósi Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontjának munkatársával beszélgettünk, többek között arról is, hogyan viszonyuljunk a pici korai érkezéséhez, szüleihez.
    Székely hírmondó,
    Címkék:

Húsznál több érlelt sajtot készítő székelyföldi termelő vett részt nemrég Gyergyószentmiklóson a már hagyományosnak tekinthető sajtmustrán. A magas színvonalú bemutatón Háromszéket három termelő képviselte

Hargita népe,
    2017. November 20.

Újra megtartották szombaton a Csíki Vállakozók Egyesülete (CSVE), Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és a Csíki Anyák Egyesülete közös szervezésében a jótékonysági Katalin-bált. Az idei a negyedik ilyen rendezvény volt, és az eddigi legnagyobb összeget sikerült összegyűjteni: 38 ezer lejt adakoztak a résztvevők. Három szervezet számára adakozhatott a 130 bálozó, idén is mindhárom jelentkező - a Gyulafehérvári Caritas Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontja, a Csíkszeredai Megyei Sűrgősségi Kórház, valamint a Csíki Hegyimentő Egyesület  - részesül a  támogatásban.

2017. November 14.
    A Gyulafehérvári Caritas Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontjának munkatársai november 13–17. között rendezik meg a koraszülöttek hetét Székelyudvarhelyen. A programsorozatra várják a koraszülött gyermeket nevelő családokat a Kossuth Lajos utca 18. szám alatti központba. Érdeklődni és a programokra jelentkezni a 0735–735151-es telefonszámon lehet.
    UH.ro (Udvarhelyi Hírportál),
    2017. Október 18.

A hátrányos helyzetű, térségünkben javarészt roma gyereket jelent.Nem kizárólag, de az esetek többségében ők sorolhatók ebbe a kategóriába – hangzott el a Gyulafehérvári Caritas által szervezett keddi fórumon a székelyudvarhelyi városházán.

Pages