Integrációs program romáknak

• 2015. November 23.

E gondolatot és vidám köszöntéseket hagytak emlékbe a Plugor Sándor Művészeti Líceum VII. B osztályos diákjai a Gyulafehérvári Caritas által a sepsiszentgyörgyi Őrkőn működtetett Hátrányos Helyzetű Gyerekek Nappali Foglalkoztató Központjában.

2018. Április 13.

Április 12-én került sor a Roma napra Marosszentgyörgyön. A Románia kulturális községe címet több évben is elnyerő községben harmadik alkalommal ünnepelték meg a romákat. Szervezők: Marosszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal, Divers Egyesület, Gyulafehérvári Caritas és Szent György Gimnázium.

2018. Április 6.

Egy esélyt mindenkinek Marosszentgyörgyön címmel Csejden a romák nemzetközi napját ünnepelték április 5-én, csütörtökön a helyi művelődési otthonban.

2018. Március 15.

Első alkalommal szerveztünk focibajnokságot Ozsdolán, amely a Barátság Kupa elnevezést kapta.

2018. Március 12.

Március 8-án a Nemzetközi Nőnap alkalmából ünnepi műsorral köszöntötték az ozsdolai nőket.

2018. Február 9.

A Gyulafehérvári Caritas United Networks projekt kovászna megyei csapata első alkalommal szervezett képzést roma fiataloknak Kézdivásárhelyen.

A program célja a szociális integráció elősegítése, a kultúrák közti kapcsolatok építése, közösségek közötti interakciónak a javítása, valamint a helyi roma közösség felzárkóztatását, életkörülményeinek javítását szolgáló stratégia és akcióterv kidolgozása; az oktatáshoz való hozzáférés és iskolaelhagyás megelőzését célzó programok szervezése azon gyerekek számára, akiknél fennáll az iskolaelhagyás veszélye.

Kapcsolattartó személy:
    Korodi Orsolya
    Telefonszám:
    0724-322.909

Elsődleges célunk a gyermekek védelmének érdekében létrejött szolgáltatások biztosítása, az iskolakerülés és -elhagyás megelőzése a gondozói, oktatási, rekreációs-szocializációs, tanácsadási, iskolai és szakmai orientációs tevékenységek, a független élethez szükséges készségek fejlesztések biztosítása által.

Kapcsolattartó személy:
    Leskó Barbara
    Telefonszám:
    0724-322.681

Felzárkóztató és foglalkoztató tevékenységek hátrányos helyzetű gyerekeknek

Egy nappali foglalkoztató központ keretében immár öt éve zajlik Marosszentgyörgyön és Csejden integrációs program a helyi hátrányos helyzetű gyerekek részére. A programról, a tevékenységekről, a programokban részt vevő gyerekekről Korodi-Szász Orsolya központvezetővel beszélgettünk.

Mi a végzettséged, hány éve vagy a Caritasnál? Miért választottad ezt a szakmát?

Helyszín: Marosszentgyörgy
    2017. December 19. - 2017. December 19.

A Marosszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal, a Divers Egyesület, a Gyulafehérvári Caritas-Szociális Gondozás és a "Szent György" Gimnázium, 2017. november 7-én 10.00 órai kezdettel sajtókonferenciát szervezett a Polgármesteri Hivatalban (Petki Dávid út, 130. szám) az Esély mindenkinek Marosszentgyörgyön projekt kezdete alkalmából.

Pages