Integrációs program romáknak

• 2015. November 23.

E gondolatot és vidám köszöntéseket hagytak emlékbe a Plugor Sándor Művészeti Líceum VII. B osztályos diákjai a Gyulafehérvári Caritas által a sepsiszentgyörgyi Őrkőn működtetett Hátrányos Helyzetű Gyerekek Nappali Foglalkoztató Központjában.

2018. Június 6.

Pedagógusok, pszichológusok és nyelvészek is részt vettek Marosvásárhelyen azon a május 29-i találkozón, melyen – a tapasztalatcsere mellett – bemutatásra került két tanári segédanyag is a roma felnőttoktatás területén.

2018. Május 29.

Hét megyéből több mint 4600 nehézségekkel küzdő személy részesült jelentős segítségben az életkörülmények javítása és a társadalomba való beillesztés szempontjából A roma és más veszélyeztetett közösségek társadalmi beilleszkedése és az életminőségek javítása nevű projekt keretében.

2018. Május 29.

Székelypetőfalván közös találkozásra, közös gondolkodásra hívtuk meg a település apraját, nagyját. A Zabolához tartozó falurészen komolyan vették meghívásunkat a petőfalvi roma közösség tagjai, a program kezdése előtt már ott voltak a helyi iskola udvarán.

2018. Április 13.

Április 12-én került sor a Roma napra Marosszentgyörgyön. A Románia kulturális községe címet több évben is elnyerő községben harmadik alkalommal ünnepelték meg a romákat. Szervezők: Marosszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal, Divers Egyesület, Gyulafehérvári Caritas és Szent György Gimnázium.

2018. Április 6.

Egy esélyt mindenkinek Marosszentgyörgyön címmel Csejden a romák nemzetközi napját ünnepelték április 5-én, csütörtökön a helyi művelődési otthonban.

2018. Március 15.

Első alkalommal szerveztünk focibajnokságot Ozsdolán, amely a Barátság Kupa elnevezést kapta.

2018. Március 12.

Március 8-án a Nemzetközi Nőnap alkalmából ünnepi műsorral köszöntötték az ozsdolai nőket.

2018. Február 9.

A Gyulafehérvári Caritas United Networks projekt kovászna megyei csapata első alkalommal szervezett képzést roma fiataloknak Kézdivásárhelyen.

A program célja a szociális integráció elősegítése, a kultúrák közti kapcsolatok építése, közösségek közötti interakciónak a javítása, valamint a helyi roma közösség felzárkóztatását, életkörülményeinek javítását szolgáló stratégia és akcióterv kidolgozása; az oktatáshoz való hozzáférés és iskolaelhagyás megelőzését célzó programok szervezése azon gyerekek számára, akiknél fennáll az iskolaelhagyás veszélye.

Kapcsolattartó személy:
    Korodi Orsolya