Integrációs program romáknak

• 2015. November 23.

E gondolatot és vidám köszöntéseket hagytak emlékbe a Plugor Sándor Művészeti Líceum VII. B osztályos diákjai a Gyulafehérvári Caritas által a sepsiszentgyörgyi Őrkőn működtetett Hátrányos Helyzetű Gyerekek Nappali Foglalkoztató Központjában.

Motiválás a cigány telepeken?

A BAGázs közhasznú egyesület a Budapesttől 40 km-re található Bag és Dány településeken van jelen, ahol intenzív önkéntes munkával dolgozik a mélyszegénység leküzdése és a társadalmi integráció érdekében: 120 önkéntes – a helyieket is beszámítva – jár heti rendszerességgel ezekre a telepekre.  Az alábbiakban Both Emőke, a BAGázs közhasznú egyesület vezetője A mélyszegénység leküzdésének és újrateremtésének megelőzése című konferencián tartott előadásának átiratát olvashatják.

2018. Október 22.

A United Networks program Kovászna megyei munkatársai szombaton, gyönyörű napsütéses időben szerveztek egész napos kirándulást Brassóba a petőfalvi roma gyerekek részére. Petőfalváról tudni kell, hogy Zabolához tartozik, elszigetelt, hátrányos helyzetű piciny kis falucska, ahol nincs sok lehetőség a megélhetésre, életmódváltásra. Egy épületben található a helyi óvoda és az iskola, ahová ovisok, előkészítő, valamint I-IV. osztályos roma gyerekek járnak a faluból. Két lelkes pedagógus, egy óvónő és egy tanítónő foglalkozik velük nap, mint nap, akik Zaboláról ingáznak Petőfalvára.

Helyszín: Székelyudvarhely
    2018. Október 10.

A mélyszegénység csökkentésének lehetőségei és újrateremtésének megelőzése címmel szerveztünk konferenciát Székelyudvarhelyen.

2018. Szeptember 26. - 2018. Október 10.

„A mélyszegénység csökkentésének lehetőségei és újrateremtésének megelőzése” címmel szervezünk konferenciát Székelyudvarhelyen október 9-én.

A konferencia célja a hátrányos helyzetű közösségek felzárkóztatása terén létező jó gyakorlatok és módszerek bemutatása, valamint a témában érintett szakemberek közötti párbeszéd kialakulásának elősegítése a mélyszegénység megelőzésének és csökkentésének lehetőségei témában.

2018. Augusztus 16.
    Alapoktatás roma felnőttek számára

Két tankönyv kiadásával szeretnénk segíteni a roma felnőttoktatásban dolgozó pedagógusok munkáját.

2018. Július 31.

Újabb háromnapos nappali foglalkoztató tábort szerveztek a Gyulafehérvári Caritas munkatársai. A tábor ezúttal szerdától péntekig tartott július 25. és 27. között Petőfalván. Az óvodás és iskolás gyerekek egyaránt nagy érdeklődést mutattak a különlegesnek számító tevékenységek iránt, és napról napra egyre többen jelentek meg a táborban. Így péntekre már 19 gyermek várta az aznapi feladatokat, vetélkedőket és ugyanakkor az aznapi betevő falatot is, hiszen a legtöbb családban az is nagy áldásnak számít.

Bymartonk
    In
    Jul 12, 2018

A Gyulafehérvári Caritas immár harmadik alkalommal szervezett interkulturális gyermektábort Ozsdolán. A július 9–13. között zajló tábornak 80 résztvevője van, témája a különböző népek, nemzetek és országok megismerése.

Hungarian
    Bymartonk
    In
    Jul 12, 2018

A Gyulafehérvári Caritas július 9. és 13. között harmadik alkalommal szervezte meg interkulturális gyermektáborát Ozsdolán nyolcvan helybeli és kishilibi, elsősorban hátrányos helyzetű I–IV. osztályos kisiskolás számára.

Hungarian
    2018. Június 6.

Pedagógusok, pszichológusok és nyelvészek is részt vettek Marosvásárhelyen azon a május 29-i találkozón, melyen – a tapasztalatcsere mellett – bemutatásra került két tanári segédanyag is a roma felnőttoktatás területén.

Pages