Young Caritas projektzáró esemény - Gyulafehérvári Caritas

• 2016. Április 1.
    Címkék:
    Young Caritas projektzáró esemény

2016. március 30-án 13 órától került sor a Hargita, Kovászna és Maros megyékben működő norvég alapból (EEA Grants) támogatott Young Caritas – Teremts jövőt! c. projekt záróeseményére.

A projekt összértéke 39.046,00 euró, a vissza nem térítendő támogatás értéke 34.655,00 euró.
    Az EGT 2009-2014 közötti időszakra vonatkozó támogatásából finanszírozott projekt, a Civil Támogatási Alap Romániában program keretén belül.

Egy év telt el azóta, hogy elindítottuk a Young Caritas – Teremts jövőt! c. projektet. Ebből az alkalomból szerveztük meg a projektzáró rendezvényt, ahol az bemutattuk az elért eredményeket és tapasztalatokat.

Először Molnár Judit, a projekt menedzsere összegezte a projekt során megvalósult tevékenységeket, eredményeket. Utána a három megyében dolgozó önkéntes koordinátoraink: Kovács Hajnalka Sepsiszentgyörgyről, Botházi Renáta Csíkszeredából és Fekete Gyöngyvér Marosvásárhelyről mesélték el élményeiket az önkéntesekkel való közös munkáról.

A projektcsapat beszámolói után a tevékenységeknek otthont adó intézmények képviselői szólaltak fel: Kovács István a Lidia gyerekotthon pedagógusa és Molnár Zselyke az Emmaus gyerekotthon képviselője Marosvásárhelyről.

Végül a projekt és a rendezvény főszereplői, az önkéntesek mesélték el élményeiket, tapasztalataikat: Tilinger Mónika, aki az Emmaus gyerekotthonban önkénteskedik, Szodorai Rita, aki a 2-es számú gyerekgyógyászaton önkénteskedik és Ailene Anca, aki a Materna leányanya központ önkéntese Marosvásárhelyen.

A rendezvény végén a Csíkszeredából és Sepsiszentgyörgyről érkezett önkéntesek is elmesélték náluk milyen programok vannak, mik a hasonlóságok vagy a különbségek az előzőekben hallottakhoz képest.

A rendezvényen közel 60 személy volt jelen, amelyből 24-e a Gyulafehérvári Caritas – Szociális Gondozás önkéntesei.

A projekt főbb megvalósításai, eredményei:

• Maros, Hargita és Kovászna megyében összesen 295 Önkéntes kapcsolódott be a tevékenységekbe;
    • 30 intézménnyel dolgozunk, amiből 20 tanintézmény, 10 szociális intézmény; ezek közül 25 közintézmény és 5 civil szervezet;
    • A projekt ideje alatt 38 osztályfőnöki órát tartottak meg az önkéntes koordinátorok, ahol 772 diák volt jelen;
    • 8 nyílt napot szerveztünk, ahol több mint 3000 diákot értünk el;
    • Kórházi programban 156 önkéntes vesz részt;
    • Ők eddig több mint 5000 önkéntes órát töltöttek a kórházakban;
    • A „fedezzük fel együtt a világot” programban 139 önkéntes vesz részt;
    • Ők eddig több mint 5000 önkéntes órát töltöttek a gyerekprogramok lebonyolításával;
    • 8 önkéntesek számára szervezett képzést tartottunk a kórházban tevékenykedőknek;
    • 8 önkéntesek számára szervezett képzést tartottunk a gyerekprogramokban tevékenykedőknek;
    • Csoportvezetőket is képeztünk, ők 20-an vannak;
    • 35 önkéntes klubot is szerveztünk;
    • Az Önkéntes Gálán 2015 novemberében Csíkszeredában pedig 200 önkéntes vett részt.

További információkért látogassák meg honlapunkat: www.youngcaritas.ro vagy keressenek a Facebook-on.

0 Hozzászólás